Hip Hop

Hip Hop – Sokaklardan Dans Pistlerine!

Bir kültür ve yaşam tarzı olarak kabul edilen Hip hop, 1970'li yılların sonunda Amerika'da kötü koşullarda yaşayan zencilerin, mutlu olmak ve sorunlardan kaçmak için ortaya çıkardıkları danstır. Blues, Funk, Soul ve Jazz müzikleri oluşumunda etkili olmuştur.

Hip Hop dansının müzikleri de rap ismi ile anılır. O da New York’un siyah gettolarında doğmuş ve isyanı, eleştiriyi, başkaldırışı dillendirmiştir. Ayrıca West Coast ve East Coast hip hop olmak üzere çeşitleri vardır. Sokak dansı olarak görülen Hip Hop Amerika’nın bütün noktalarına yayılarak zencilere kendilerini ifade etme olanağı tanımıştır.

Hip Hop Nasıl Yapılır?

Hip Hop figürleri hızlı ve akrobatik hareketlerden oluşmaktadır. Kol, baş ve eller en çok kullanılan uzuvlardır. Rap müzik eşliğinde hırsın ve başkaldırının koreografisini görürüz. Doğaçlamaya olanak tanıması nedeniyle en özgün ve keyifli danslardan biri olan Hip Hop dansçının kabiliyeti çerçevesinde zor ve kolay hareketler içermektedir. Derslerde ise öncelikle eğitmenler vücudunuzun ısınması için egzersiz yaptırırlar. Sonrasında her derste bu durumun zorlaşarak ilerlemesi söz konusudur. Hareketler ritimlerle birleştirilerek sırayla işlenir. Grup halinde dans etmek önemlidir. Koreografi Hip Hop dansının en önemli öğelerindendir. Kurs sonunda vücudu senkronize bir şekilde müzikle hareket ettirmek mümkün hale gelir.

Ne Kadar Sürede Öğrenirsiniz?

Genç yaşlarda başlanılan her kurs çok çabuk öğrenilmektedir. Hip Hop da özellikle 25 yaş altı için kolaylıkla yapılabilecek bir dans. Ancak spor yapan ve dinç olan herkes bu dansı öğrenebilir. Ve Dans Hip Hop kursu olarak biz de sizlere yaklaşık 4 – 6 aylık bir süreçte belirli seviyede Hip Hop yapma olanağı tanıyoruz. İlerleyen seviyelerde öğrencilerimiz yarışmalara çıkacak düzeyde olabiliyorlar. Hip Hop bir tutku, bir coşkudur. Dolayısıyla öğrenme süreciniz yeteneklerinize, hırsınıza ve sevginize göre artış gösterecek.

Ders Ücretleri Ne Kadardır?

Hip Hop kursları grup olarak verildiği için ücretleri daha uygundur. Bazı dans türlerinde yeterli sayı oluşmayabilir ancak Hip Hop bunlardan biri değildir. Ve Dans olarak yılın her dönemi grup ve özel dersler ile öğrencilerimizi ağırlıyoruz. Ekonomik fiyatlar ve kampanyalar sunuyoruz.

Neden Ve Dans?

En iyi eğitimi almak sizin elinizde. Kursumuza gelerek;
  • geniş ve temiz sınıflarda,
  • deneyimli eğitmenler ile,
  • son teknoloji ekipmanlarla,
  • modern eğitim metotlarıyla,
  • keyifli organizasyonlarla vakit geçireceksiniz.