Latin Dansları

Profesyonel Eğitmenlerden Latin Dansları!

Porto Riko ve Küba başta olmak üzere Latin Amerika ülkelerinden çıkan ve dünyaya yayılan Latin Danslarını keyifli bir ortamda öğrenmek ister misiniz? Ve Dans sizlere bu imkanı sunuyor. Gelin hep beraber dans edelim.

Salon ve halk dansları olarak ayrılan Latin Dansları salsadan merengeye, paso dobleden tangoya kadar uzanıyor. Ritimleri ve hareketleri ile kanınızı kaynatacak, yeteneklerinizi keşfetmenizi sağlayacak, sizi mutlu edecek bu dansları öğrenmeye hemen başlayın!

Salsasalsa

Latin Dansları deyince aklımıza ilk gelen Salsa oluyor. 1930’lu yıllarda Küba’da ortaya çıktığı söylenen salsa dünyaya yayılarak muhteşem bir kültür ürünü haline geldi. Dansın gelişimi New York ve Miami sokaklarında gerçekleşti, farklı yorumlar ve hareketler katıldı.

Belli bir kurala bağlı kalmadan dans etmeye imkan tanıyan Salsa; ritim, temel adımlar, kombinasyonlar, duruş ve estetik, uzuv kullanımı olarak şekillendirilebilir. Serbest stil olarak kabul edilerek, doğaçlama yapmaya olanak tanır. Bu nedenle sosyal ortamlarda rahatlıkla yapılabilen bir dans türü haline gelmiştir.

Partner ile yapılan Salsa;

  • New York
  • Mambo
  • Porto Riko
  • Los Angeles
  • Küba
  • Miami
  • Rueda de Casino
  • Kolombiya olmak üzere farklı stillere ayrılır.

Türkiye’de de popülaritesini artıran bir dans türü olarak gittikçe talep görmektedir. Enerjik ve eğlenceli ritimleri, egzotik havası, samimiyeti, rahatlığı ile latin dansları sizin en iyi seçenek olacaktır.

Cha Cha Cha

cha-chaOkunuşu ile ça ça ça, Küba kökenli bir Latin Amerika dansı. Aynı zamanda müzik türü de olan bu dans, içinde hızlı hareketler barındıran, dinamik bir tür. Yarışma tarzı ve sosyal olarak ayrılır. Mambonun bir türevi olmasına rağmen daha basit ve sade olarak tanımlanabilir. Çiftler açık ve kapalı tutuşlarla, ritmik bir şekilde dans ederler.

Cha Cha Cha öğrenmek oldukça kolaydır. Bu dansı tercih etmenizin ilk sebebi bu olabilir hatta. Eğer kendinize çok güvenemiyorsanız ve dans ederken zorlanacağınızı düşünüyorsanız öncelikle cha cha cha yaparak bu korkunuzu atabilirsiniz. Ayrıca canlı, göz alıcı, ve coşkun ritmiyle izleyiciye eğlenceli bir dans şöleni sunmak isterseniz yapacağınız ilk iş ça ça ça öğrenmek olmalıdır.

Ve Dans okulumuzda tanınmış müzikler eşliğinde yapacağınız Cha Cha Cha’dan oldukça zevk alacaksınız.

 

Bachatabachata

Dominik Cumhuriyeti’nden çıkan Bachata, yerli dilinde “acılı aşk şarkısı” anlamına gelmekte. Romantik ve acılı ritimleri ile yoksul, dışlanmış kültürün dansı olarak kabul edilen bachata, 4/4’lük ritimle yapılır. Bolero ve merengue etkilerini de görmek mümkündür.

960’da Luis Guerra‘nın 1982 yılında bir Bacheleta albümüyle Grammy Ödülü almasıyla popülerlik kazanan bachata, 1999’da Frank Reyes’in “Ajena”yla ve Luis Miguel del Amargue’nin “Te echo de menos” adlı parçasıyla dünyayı kasıp kavurmuştur.

Şimdilerde daha hareketli yapılan bachata, aşk ve acıyı mükemmel biçimde sergiler. Kadın ve erkeğin birbirlerine neredeyse düğümlendiğini görürüz. Temel hareketleri diğer Latin danslarına benzese de bachatanın farklılığı figürlerindeki bel ve kalça kıvraklığıdır.

Temel enstrümanı gitar olan bachatayı yaparken hem müziğinden hem de hareketlerden oldukça keyif alacaksınız. Partnerinizle yapabileceğiniz en hoş danslardan biri olacak. Kıvraklığınızı ve tutkunuzu sergileyebileceksiniz.

Merengue

merengue1850 yılında Dominik Cumhuriyeti’nde doğmuş bir danstır. Aynı zamanda bir müzik türüdür. Latin dansları içinde en keyifli olanlardan biri olan merengue, Dominik Cumhuriyeti’nin yerel dansı olarak kabul edilmekle beraber dünyaya mal olmuştur. En yaygın bilgiye göre kölelerin hareket etme arzusu ile yaptıkları davranıştan esinlenilerek oluşturulduğu söylenir.

Sosyal Latin Dansları içinde öğrenilmesi en kolay olan Merengue’de, yaklaşık 1 – 2 aylık bir süreçte yeterli bir seviyeye gelirsiniz. Çiftler halinde ya da grupça yapılan merenge, hızlı ayak hareketleri ve dönüşlerle eğlenceli bir şekilde öğrenilir. Karmaşık biçimler barındırmaması, en basit adımlı danslardan biri olması nedeniyle tercih edebileceğiniz türlerden.

Hareketli müziklerle, rengarenk kıyafetlerle zevkli bir yolculuğa çıkabilirsiniz. Merenge eğitimlerimiz geniş sınıflarımızda, size özel saatlerde gerçekleşiyor. Ve Dans sizleri bekliyor!

Rumba

rumbaİspanyol ve Afrika kökenli olan rumba, 16. yüzyılda Afrika’dan getirilen köleler aracılığıyla Küba’ya taşınmıştır. 1940’larda Amerika’da yaygınlaşmaya başlayan dans, cuban rumba olarak da anılmaktadır. Cha cha cha ile aynı familyada yer alır ve kalça hareketleri ön plana çıkmaktadır.

İleri ve geri adımlar için ‘hızlı, hızlı’, yan adımlar içinse ‘yavaş, yavaş’ terimleri kullanılarak Rumba hareketleri kolaylıkla öğrenilebilir. Aşkın tüm karakterini yansıtan Rumba izleyiciye de oldukça zarif bir dans şöleni sunar. Pozisyon dansı olmasından dolayı küçük mekanlarda da rahatlıkla yapılabilmektedir. Karşı cinsi baştan çıkarıcı hareketleri ve tutkuyu rahatlıkla görürsünüz.

Ve Dans ekibi olarak sizlere Rumba ve diğer Latin Danslarında eşsiz bir eğitim veriyoruz. Yeteneklerinizin farkına varmanızın tam sırası!

Ve Dans’ta Dans Coşkusu!

Okulumuzun yenilenmiş iki ayrı stüdyosunda haftanın belirli günleri Latin Dansları eğitimi verilmekte ve haftanın bir günü pratik yapılmaktadır.

Klasik şarkıların yanı sıra güncel şarkılara verdiğimiz önem ve modern eğitim metotlarımız ile sizleri de ailemize katılmaya davet etmekteyiz. Özel koreografiler ile Latin’in büyüsünü yaşamaya var mısınız?