Modern Dans / Jazz

Modern Dans / Jazz – Yeni Nesil Dans Akımı!

Modern dans 20. yüzyılın başlarında balenin değişmez kurallarına karşı olarak gelişmiş olan bir dans türüdür. ABD ve Almanya’da şekillenen bu kültür, hemen hemen her tür müziğe adapte edilebilirdir. Amaç kadın ve erkek vücudunun doğal hareketlerini yansıtmaktır.

2. Dünya savaşının başlarıyla beraber yapılmaya, yayılmaya başlamış; Batı’nın klasik teatral dünyasını şekillendirmiştir. Yaratıcılığa olanak tanıyan modern dans, ayrıca kasların ve denge gücünün gelişmesini de sağlar. Klasik bale temelli bir dans türü olan jazz da modern dans gibi baleye tepki olarak doğmuş ve gelişmiştir. Temeli Broadway müzikallerine dayanır ve gelişimini modern dansçıların ve bale dünyasının elinde tamamlamıştır. Yine doğaçlamaya izin veren bir tür olarak estetik olma, ritim kullanma ön plana alınır.

Modern Dans ve Jazz Nasıl Yapılır?

İki dans da gelişime açık ve yaratıcılığa elverişlidir. Hareket yelpazeleri geniş olduğu için her koreografi birbirinden renkli olur. Modern Dans ve Jazz yapmak için öncelikle esnek bir vücuda ve güçlü kaslara sahip olmalısınız. Bale geçmişi olanlar bu dansları şüphesiz daha çabuk öğrenecekler. Bedeninizi keşfedecek, onu doğru kullanacak, kondisyonunuzu ve kas esnekliğinizi artıracaksınız. Özellikle çocuklara önerdiğimiz bu danslar onların fiziksel gelişimine oldukça katkı sağlayacak. Danslar her müzikle yapılabildiği için balenin 5 klasik pozisyonu öğrenildikten sonra hareketlerin kombinasyonu sağlanacak. Jazzda da daha akrobatik ve hızlı hareketler olacak.

Öğrenme Süresi Ne Kadardır?

Modern dans dersleri yaklaşık 3 – 6 ay arasında devam eder. Öğrenmek için belirli bir süre biçmek doğru olmasa da dansçıların keşfetmesi ve doğru kullanması için en az 3 aylık bir eğitim almaları gerekiyor. Denge ve koordinasyon sahibi olmak için çok çalışmak gerekiyor. İyi bir caz dansçısı olmak içinse temelde bir süre klasik bale eğitimi almış olmak yararlı olacaktır. 2 – 3 aylık eğitimler ise öğrencileri belirli bir aşamaya getirir. Ve Dans’ı tercih ederseniz  kısa bir sürede yeteneklerinizi geliştireceksiniz.

Ekonomik Ders Ücretleri

Ve Dans Kursu olarak sizlere ekonomik ders ücretleri sunmaya devam ediyoruz. Türkiye’de sayılı Modern Dans ve Jazz kurslarından biri olarak kalitemizi ve farkımızı ortaya koyuyoruz. Özel ve grup derslerine göre değişen fiyatlarımız bütçenizi sarsmayacak.

Neden Biz?

Dansın en güncel halini öğrenmek, yeteneklerinizi verimli bir şekilde kullanmak, profesyonel eğitmenlerden dersler almak, yeni bir hobi edinmek, sağlam dostluklar kurmak, zamanınızı verimli kullanmak, keşfedilmek, mutlu olmak istiyorsanız Ve Dans ailesinin bir üyesi olmalısınız! Hemen kayıt yaptırın!